Klub Żeglarski CHEŁM

Klub Żeglarski CHEŁM

Miejsce spotkań ludzi z pasją!

Walne Zebranie Członków Klubu

Niniejszym informujmy, iż zgodnie z § 27 ust.3 Statutu, Walne Zebranie odbędzie się 22 kwietnia 2018 roku w Stanicy Klubu w Okunince nad jeziorem Białym.

I termin - godzina 12.00
II termin - godzina 12.30

Czytaj więcej...

Komandor Klubu zwycięzcą etapu powiatowego plebiscytu "Człowiek Roku 2017"

06 marca 2018 w Teatrze Muzycznym w Lublinie odbyła się uroczysta gala Kuriera Lubelskiego, będąca finałem plebiscytu "Człowiek Roku 2017".

W tym roku zgłoszenia przyjmowane były w czterech kategoriach: Kultura, Działalność Społeczna i Charytatywna, Samorządność i Społeczność Lokalna oraz Biznes.

 

Komandor Klubu Żeglarskiego CHEŁM - Mariusz Gawdziński

został zwycięzcą etapu powiatowego
w kategorii "Samorządność i Społeczność Lokalna"

 

W pozostałych kategoriach lokalnymi zwycięzcami zostali:

  • Kultura - Robert Chełmicki, Dyrektor Chełmskiej Biblioteki Publicznej
  • Działalność Społeczna i Charytatywna - Katarzyna Janicka, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej Nr 1 w Chełmie.
  • Biznes - Janusz Mojak, Prezes Zarządu Spółdzielni Mleczarskiej "Bieluch"

Głosowanie trwało do 15 lutego 2018 roku, do godziny 20:00.

Podczas gali uhonorowano wszystkie nominowane osoby, lokalnych zwycięzców oraz laureatów plebiscytu. Chełmianinem, który uzyskał tytuł Człowieka Roku został Janusz Mojak. Serdecznie Gratulujemy!

Gratulujemy również pozostałym nominowanym i laureatom!

Zdjęcia i film z imprezy znajdziecie na stronie organizatora: http://www.kurierlubelski.pl/plebiscyty/a/czlowiek-roku-kuriera-lubelskiego-nagrodzilismy-czterech-zwyciezcow-zdjecia-wideo,12986462/

Mariusz Gawdziński - Plebiscyt Człowiek Roku 2017

zdjęcia: Kurier Lubelski

VII Chełmski Festiwal Szantowy

VII Chełmski Festiwal Szanowy

Drodzy Żeglarze. Sympatycy żeglarstwa i szant!

23 września 2017 roku o godz. 17.00 po mamy przyjemności zaprosić Was na siódmą już edycję Chełmskiego Festiwalu Szantowego. Jak zawsze będzie to wieczór pełen niesamowitych wrażeń. Tym razem na scenie Chełmskiego Domu Kultury będziemy gościć takie gwiazdy jak:

Jerzy Porębski, Mietek Folk Olsztyn

Mietek Folk Olsztyn – jest znanym w całym kraju wykonawcą piosenki żeglarskiej spod znaku czarnej bandery. Przewrotne, literackie, zawierające dużą dawkę humoru autorskie teksty, oparte są o autentyczne wydarzenia z historii nowożytnego piractwa.

Brzmienie Mietek Folk Olsztyn – to energetyczna kombinacja pieśni morza, rytmicznego folku a nawet punk-rocka. Unikalnym elementem scenicznego wizerunku grupy są barwne stroje z epoki wielkich żaglowców, które sprawiają, że koncerty zespołu są niezwykle widowiskowe. Piosenki „Mietków” zyskały ogólnopolską popularność i weszły na stałe do wielu śpiewników żeglarskich.

Muzyka, teksty piosenek, kolorowe stroje – słowem osobowość sceniczna grupy sprawia, że widzowie cenią sobie atmosferę, która zespół potrafi stworzyć podczas koncertów na żywo. Doskonały kontakt z publicznością od lat doceniany jest regularnie przez organizatorów festiwali żeglarskich, tawern, i klubów oraz eventów firmowych. Spontaniczna błyskotliwa konferansjerka muzyków, spora dawka improwizacji i muzycznego happeningu, tworzą jedyne w swoim rodzaju widowisko w stylu Mietek Folk Olsztyn.

Jerzy Porębski  to niewątpliwie człowiek legenda. W 1983 roku po raz pierwszy wziął udział w krakowskich „Szantach”, czyli Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Shanties” w Krakowie. Jego piosenka „Cztery piwka” zdobyła wówczas Grand Prix festiwalu. Od tego czasu jest stale obecny na przeglądach, festiwalach, koncertach muzyki żeglarskiej i okołomorskiej. Jest laureatem wielu nagród, a jego piosenka „Gdzie ta keja” zdobyła miano szanty wszech czasów. Współzałożyciel grupy szantowej „Stare Dzwony”, z którą przez lata występował i nagrywał płyty.

Bilety wstępu w przedsprzedaży to jedyne 30 zł, w dniu koncertu - 40 zł. Do nabycia w Chełmskim Domu Kultury lub poprzez stronę internetową

http://rezerwacje.chdk.chelm.pl

 

VII Chełmski Festiwal Szanowy

Wspieraj Żeglarstwo!

Wspieraj Żeglarstwo

Pogoda

Słoneczne

26°C

Okuninka

Słoneczne

Wilgotność: 31%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 21 Lip 2018

    Rain 27°C 16°C

  • 22 Lip 2018

    Mostly Sunny 27°C 19°C