Klub Żeglarski CHEŁM

Klub Żeglarski CHEŁM

dołącz do nas!

Klub Żeglarski Chełm ogłasza nabór na wrześniowy, intensywny, kurs na stopień ŻEGLARZA JACHTOWEGO zakończony państwowym egzaminem - patent w ciągu tygodnia!

Termin: 01.09 - 08.09.2018 roku

Oferta skierowana jest zarówno do osób mających już jakieś doświadczenie z żeglowaniem i chciałaby w sposób profesjonalny przygotować się do egzaminu na stopień żeglarza jachtowego, jak i do osób nie mających do tej pory styczności z jachtami ale zdecydowanych takie umiejętności posiąść.

Czas trwania szkolenia: od soboty 01-09 do soboty 08-09-2018 r., w godzinach 9.00- 17.00 (zajęcia praktyczne) wykłady i konsultacje w godzinach 18.00-20.00.

Koszt szkolenia - 700 zł

Na czas trwania szkolenia istnieje możliwość odpłatnego zakwaterowania uczestników w stanicy Klubu w pokojach 2 i 4-ro osobowych. Cena - 300 zł za łóżko.

Egzamin zaplanowany jest na dzień 09.09.2018 i przeprowadzony będzie jachtach użytych podczas szkolenia.

Na podstawie Rozporządzenia Minister Sportu z dnia 09.04.2013 opłata za egzamin wynosi 250zł, wydanie patentu 50zł. Uczniowie którzy nie ukończyli 26 roku życia, otrzymują 50% zniżki na opłaty egzaminacyjne oraz wydanie patentu.

 

Zajęcia praktyczne z manewrowania jachtami typu: Sportina 682, OMEGA, Ellf 550, pod żaglami i na silniku, pracy załogi oraz prac bosmańskich.

Zajęcia te odbywać się będą na terenie Stanicy Klubu Żeglarskiego w Okunince, nad jeziorem Białym.

W szkoleniu może uczestniczyć KAŻDY kto spełnia następujące warunki:

 • posiada umiejętność pływania,
 • wypełni i dostarczy organizatorowi kartę zgłoszenia na szkolenie,
 • dokona odpowiedniej opłaty za szkolenie.

Uczestnicy szkolenia mają możliwość uczestniczenia w repetytoriach z wymaganych na egzaminie przedmiotów (całość lub wybrane przedmioty). Otrzymania materiałów dydaktycznych, które pomogą w przygotowaniu się do części teoretycznej egzaminu oraz możliwość korzystania z testów pozwalających poćwiczyć umysł przed egzaminem teoretycznym na stopień Żeglarza Jachtowego. Zajęcia te odbywać się będą na terenie Stanicy Klubu Żeglarskiego w Okunince, nad jez. Białym.

Zakres szkolenia teoretycznego: Godzina wykładowa= 45minut

 • Budowa jachtów - 2h
 • Teoria żeglowania - 2h
 • Wiadomości z zakresu ratownictwa wodnego - 2h
 • Wiadomości z zakresu meteorologii - 2h
 • Podstawowe przepisy na morskich i śródlądowych drogach wodnych - 2h
 • Locja śródlądowa - 2h
 • Etykieta jachtowa - 2h
 • Teoria manewrowania-planowanie drogi - 2h

Nad całością szkolenia nadzór sprawuje Kierownik Wyszkolenia Żeglarskiego(KWŻ) powołany przez zarząd Klubu

 

Zapisy za pośrednictwem poniższego formularza kontaktowego. Szczegółowe informacje uzyskacie również u naszego instruktora Sławka Kowalczyka tel. 510 280 022

(wypełniając i wysyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych stowarzyszeniu Klub Żeglarski - CHEŁM do celów rekrutacji na kurs żeglarza jachtowego)

1000 znaków pozostało

Wspieraj Żeglarstwo!

Wspieraj Żeglarstwo

Pogoda

Przewaga chmur

-3°C

Okuninka

Przewaga chmur

Wilgotność: 77%

Wiatr: 27.36 km/h

 • 03 Sty 2019

  Częściowe zachmurzenie 0°C -4°C

 • 04 Sty 2019

  Pochmurno 0°C -6°C

Witryna wykorzystuje analityczne i profilujące pliki cookie, zarówno własne jak i stron trzecich, w celu świadczenia usług zgodnie z preferencjami wyrażonymi przez Ciebie podczas nawigacji po sieci oraz zbierania statystyk poprzez system Google Analytics. Jeśli kontynuujesz korzystanie z Witryny wybierając jej dowolny element, zgadzasz się na wykorzystanie plików cookie.
Dalsze informacje Ok