Klub Żeglarski - CHEŁM.

Drodzy żeglarze, sympatycy żeglarstwa i szant!

23 września 2017 roku o godz. 17.00 po mamy przyjemności zaprosić Was na siódmą już edycję Chełmskiego Festiwalu Szantowego. Jak zawsze będzie to wieczór pełen niesamowitych wrażeń.

Tym razem na scenie Chełmskiego Domu Kultury będziemy gościć takie gwiazdy jak:

Jerzy Porębski, Mietek Folk Olsztyn

Mietek Folk Olsztyn – jest znanym w całym kraju wykonawcą piosenki żeglarskiej spod znaku czarnej bandery. Przewrotne, literackie, zawierające dużą dawkę humoru autorskie teksty, oparte są o autentyczne wydarzenia z historii nowożytnego piractwa.

Brzmienie Mietek Folk Olsztyn – to energetyczna kombinacja pieśni morza, rytmicznego folku a nawet punk-rocka. Unikalnym elementem scenicznego wizerunku grupy są barwne stroje z epoki wielkich żaglowców, które sprawiają, że koncerty zespołu są niezwykle widowiskowe. Piosenki „Mietków” zyskały ogólnopolską popularność i weszły na stałe do wielu śpiewników żeglarskich.

Muzyka, teksty piosenek, kolorowe stroje – słowem osobowość sceniczna grupy sprawia, że widzowie cenią sobie atmosferę, która zespół potrafi stworzyć podczas koncertów na żywo. Doskonały kontakt z publicznością od lat doceniany jest regularnie przez organizatorów festiwali żeglarskich, tawern, i klubów oraz eventów firmowych. Spontaniczna błyskotliwa konferansjerka muzyków, spora dawka improwizacji i muzycznego happeningu, tworzą jedyne w swoim rodzaju widowisko w stylu Mietek Folk Olsztyn.

Jerzy Porębski  to niewątpliwie człowiek legenda. W 1983 roku po raz pierwszy wziął udział w krakowskich „Szantach”, czyli Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Shanties” w Krakowie. Jego piosenka „Cztery piwka” zdobyła wówczas Grand Prix festiwalu. Od tego czasu jest stale obecny na przeglądach, festiwalach, koncertach muzyki żeglarskiej i okołomorskiej. Jest laureatem wielu nagród, a jego piosenka „Gdzie ta keja” zdobyła miano szanty wszech czasów. Współzałożyciel grupy szantowej „Stare Dzwony”, z którą przez lata występował i nagrywał płyty.

Bilety wstępu w przedsprzedaży to jedyne 30 zł, w dniu koncertu - 40 zł. Do nabycia w Chełmskim Domu Kultury lub poprzez stronę internetową

http://rezerwacje.chdk.chelm.pl

 

VII Chełmski Festiwal Szanowy